AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
Why are 4(5) and 20 equivalent expressions?
What did Justinian achieve as emperor? Choose four correct answers. He funded the arts. He constructed many churches. He ended slavery in the empire. He gave wo
A mid-size city must decide whether or not to build a new combined bus and train station. To build the new station will require an increase in city taxes. Accor
Why was the US military sent to Sioux territory?
Antony is flipping a coin and rolling a standard number cube (dice). What is the probability that he will get a tails with an odd number? P(T odd) =
MATH-i will give brainliest to the first person who responds
Who was the frontiersman who created popular fictional stories about his life in the wilderness?
Which of the following from the institutional view is true about the two essential dimensions of organization? a. The technical dimension will reflect environme
PLEASE HELP AFTER THIS I WILL GIVE TWO MORE QUESTION PLEASE HELP
plz help me with this one its hard:(