AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
What is a U.S. engineer's ride?
2.70 feet is the same as how many cm?
what is the best way to find out the subject of a map
How did Benjamin Banneker uses Rhetorical strategies to argue against slavery?Be specific Thank you,
please help me solve for
Who was John Howe ( American revolutionary war) and why did he matter to our history?
Millie has a box of 1 hundred cubes. She also has a bag of 70 cubes. How many trains of 10 cubes can she make?
A first year Master Chef was hired in Whitehorse, Yukon at an annual salary of $52,000. What would her gross pay each pay cheque be if she was paid Semi-Monthly
how do you write 2,049,000 in expanded form
write an equation with the solution x=25