Troy123456
Troy123456
01-04-2018
Mathematics
contestada
Need help on these easy questions
Respuesta :
he1pinghand
he1pinghand
01-04-2018
2.
A) 8s (s = number of students)
B) 15 + 2s
C) method b because 15 + 2(10) = $35 while method a = 8(10) = $80
3.
A) 2c (c for # of cups)
B) 10p + 3
C) 35j - 10
Answer Link
Аноним
Аноним
09-06-2019
I know that the answer to one of them is 2y
another is 10y+3
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
Whats the correct solution
Chase is conducting A survey at school to see what their favorite subject is. He surveyed of 25 students from his math class. He found that 75% of the students
Calculate the pH of 0.65 M H2SO4 (sulfuric acid) solution? (Ka2: 1.1x10-2)
which is formal and informal vous ou tu when do you use quelque chose et quelqu'une
Jonathan's car used 3 gallons to travel 45 miles. How many miles can the car go for each gallon of gas?
A sled plus passenger with total mass m = 53.1 kg is pulled a distance d = 25.3 m across a horizontal, snow-packed surface for which the coefficient of kinetic
What was the result of the Chinese civil war that ended in 1949?
find the value of the x in the isoscelies triangle shown below.
How did Pacal was good or bad leader for Palenque and why?
4 Type the correct answer in each box. If 4 pounds of sugar cost $2, the cost of 1 pound of sugar is $ and the cost of 10 pounds of sugar is $ Reset Next