aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

After a few pages of Chapter 20, we start to realize that Senator Whitworth is much more personable than his wife. Give two details about his personality that m
Coach A is offering her services for an initial $6,925 in addition to $450 per hour. Coach B is offering her services for an initial $5,000 in addition to $725
Need help plz very difficult
CI is the element symbol of Chlorine with an atomic unit of 18. a. True b. False
hool. uch 2. The length of a room is 10 feet. What is the length of the room in inches?
Which of the following statements is TRUE? Which of the following statements is TRUE? Electrons placed in antibonding orbitals stabilize the ion/molecule. The t
According to Montesquieu, the primary reason for the separation of powers is which of the following?
Write an expression for the area of a square with a side length of 4a squared. Simplify the expression.
Bramble Corp. reported the following items for 2016: Income tax expense $62000 Contribution margin 180000 Controllable fixed costs 80000 Interest expense 68000
3. How was trade between America and European countries affected by the war?