dezariaspencer
dezariaspencer dezariaspencer
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

Cream filled chocolates are $3.59 a pound Billy bought 1/2 pound of vanilla creams what was the cost round your answer

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2018
$1.80, Divide 3.59 by two! There's your answer, your welcome!☺
Answer Link
fatimalabanieh5
fatimalabanieh5 fatimalabanieh5
  • 01-03-2018
$1.80, Divide 3.59 by two
Answer Link

Otras preguntas

In a blended family, roles and expectations can be unclear. this is called __________.
need help on algebra asap!!
An argument of president jefferson against the idea of judicial review was that:
Which substance can't be broken down by chemical means? (1) Ammonia (2) antimony (3) methane (4) water
Hirohito's son, Akihito, succeeded him as emperor, beginning what was officially known as the era of Heisei, which means _______.
True or false? for a rule-utilitarian, moral rules such as 'do not lie' have intrinsic value.
Why did manifest destiny lead to the united states' westward expansion?
On july 1, cooper corporation received $20,000 from smith industries in exchange for services performed. what accounting entries should cooper make to record th
Dickens often portrays Joe and Pip compared to one another, for what purpose? A. To explain why Pip and Joe have a close relationship B. To ask the reade
mike is buying a large pizza the pizza cost $8.00 plus .50 for each addition topping which function correctly models this situation