parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

why is the use of the inquiry process a practical way to approach science HELP
Equivalent decimal are decimal that have the same value. TrueOrFalse
What is the value of 3 in 63.856
give me a sentence that has the words prosper and profit
A stone falls from ledge and takes 16 seconds to hit ground. The stone has an original velocity 0 m/s, How tall is the ledge?
How to find the quotient for 10/5
find the opposite or additive inverse of 48 =
why is the use of the inquiry process a practical way to approach science HELP
16 increased by twice a number is -24
can some help me better to remember the map of Europe ?