revenuelawt223 revenuelawt223
  • 02-02-2018
  • Mathematics
contestada

Can someone help me with this question?

Can someone help me with this question class=

Respuesta :

andreshernandez62 andreshernandez62
  • 02-02-2018
first one.....................

Answer Link
BowenEby
BowenEby BowenEby
  • 02-02-2018
Yellow:
3•1=3
5•1=5
6•1=6
Each time your multiplying by 1

Green:
2•3=6
3•3=9
6•3=18
Each time your multiplying by 3
Answer Link

Otras preguntas

In which interval is the graph constant?
The pumpkin patch is open every day. If it sells 2,750 pounds of pumpkins each day,about how many pounds does it sell on 7 days?
speed required for wind turbine
What is the correct answer and why?
What is the measure of the central angle of a circle with radius 24 ft that intercepts a 10 ft arc? Use 3.14 for π . Round the answer to the hundredths plac
Pizza planet is running a sell 3 pizzas for $16.50. What is the unit rate for one pizza?
The school fu fair made $1768 on games and $978 on food sales. How much money did the fun fair make on games and food sales?
Which of the following statements about the correction of errors in DNA replication is/are correct? Choose all that apply. a) 3'-5' exonuclease activity result
which president used term the buck stops here and what does it mean
3 examples Allied powers