nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

How did the terrain of Bunker Hill assist the Patriots in their battle against Britain?
How can this sentence be changed into a compound sentence? Muriel will hand out the yearbooks you can pick one up in the student government office. • A. Add a c
Mrs. Bowlin organized the glue sticks into 7 bins. How many glue sticks were in each bin? ANSWER QUICKLY PLEASE ANYONE
What is a tree? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as a question with it though.
f+1<5 please tyyyyyyyyyyyyyyyy
How can this sentence be changed into a compound sentence? Muriel will hand out the yearbooks you can pick one up in the student government office. • A. Add a c
Can someone help me out with this question fast!?!?!
What measurement could be the length of a pool?
Which graph represents the linear equation below y+1=2/3(x-6)
hi folllow me at talfishmanfanpage09