mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
Why does Lincoln use the first-person plural mode of address? Because he is speaking to a large group of people To create a feeling that everyone in atten
beth science teacher mixes 12 mL vinegar with 6 mL baking soda to create a simulated volcanic eruption. Beth mixes 4 mL vinegar with 3 mL baking soda. Did beth
write an equation of the line that passes through the given point and is parallel to the given line (4,7) y=5x-3
which part of a comet always points away from the sun? A. coma B. jet C. nucleus D. tail
What is the subject of the excerpt? A. Mathilde’s love for expensive things B. the financial condition of women C. Mathilde’s discontent with her humble lifesty
What was NOT a factor in American prosperity following World War 1? Question 1 options: American industry was modernized and able to produce more products in le
Which statement from the article best supports the idea that John Lewis' book will get attention from young readers? A. Lewis got the idea for the book from And
write the equation of a vertical line that passes through 2, 7
Use t = 3 and t = 7 to determine if 6t + 12 and 6(t + 2) are equivalent. Which statements are true? Check all that apply.
1. Transcribe the following DNA sequence into mRNA: TAC CTG GAT ATC 2 Translate the mRNA sequence that you go from part A using the following 3 4What is anot