Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which stage of sleep comes before rem sleep?
The perimeter of a rectangular painting is 352 centimeters. If the length of the painting is 98 centimeters, what is its width?
How many numbers between 1 and 100 are divisible by 4?
Law of cosines: a2 = b2 + c2 – 2bccos(A) Which equation correctly applies the law of cosines to solve for an unknown angle measure? 72 = 82 + 112 – 2(8)(11)c
Sally is given the information ƒ(1)= 0, ƒ(-2)=0 and ƒ(3)=0. which are the factors of the polynomial?
Sweetstay inc. is a hospitality corporation that runs three chains of hotels in the united states. recently, in the face of sinking market share, sweetstay redu
What does Menelaus tell Telemachus about his father? that he is being held against his will on an island that he died at Troy and will never return that he will
Which lobe in the cerebral cortex is responsible for short-term memory?
the distance train a travels is represented d=90t
Hussein relied on Sharia Law. True False