alexisnots009 alexisnots009
  • 03-07-2017
  • Mathematics
contestada

At Chester’s Bakery, a box of 12 donuts sells for $8.50. What is the unit price of the donuts in the box, rounded to the nearest cent?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 03-07-2017
8.50 / 12 = 0.708 rounded to the nearest cent = 71 cents (0.71)
Answer Link

Otras preguntas

don't break the chain
Help me with this please
Help hep help help help
A cell plate is forming across the middle of a cell and new nuclei are forming at the poles. What kind of cell is this
someone please answer i need your help!!
For angular how can we set up th edatabse.
What does heat intolerance in ms patient feel like.
What did the writers of the constitution felt the role of this new government should be.
Please help me with this question.
PLEASEEEE HELP MEEEEEEEEEEEE