karinamt
karinamt karinamt
  • 01-07-2017
  • Mathematics
contestada

Carlos bought 29 pounds of rice for $12 How many pounds of rice did he get per dollar?

Respuesta :

playerawesome1
playerawesome1 playerawesome1
  • 01-07-2017
29 / 12 = x / 1
29 / 12
x = 2.42 about
Answer Link

Otras preguntas

Why is the power of judicial review important
Can someone check my German? Thanks.
how many voices do latin verbs have? a. two b. four c. six d. eight
find the sum or difference. make sure your answer is simplified. work must be shown. 3/4x+1/20x​
Our math team had m students last year, but this year it has already n students! By what percent did the number of students grow? need percentage only 24 points
How do I describe the shape of a histogram?
An anemometer is used to measure_________. a) temperature b) air pressure c) wind direction d) wind speed
HELP PLEASE factor each polynomial completely using the x-box method. must show work​
What is the meaning of New retail?
Josh​ simplified 4x - 8x ÷ 2 and said the answer was -2x. What was josh's error? What should his answer have been?