Seudónimo
Seudónimo
04-05-2017
Mathematics
contestada
$56 for 25gal unit rate
Respuesta :
OodleDoodle
OodleDoodle
04-05-2017
0.45 gallons per dollar would be the answer. Hope this helps! :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
The price of gasoline at a service station increased from $1.65 per gallon last week to $1.82 per gallon this week. Sally paid $26.40 for gasoline last week at
A scientist reports the isolation of a new blood-borne virus that completely shuts down presentation of viral epitopes on MHC molecules in the cells it infects.
Which statement is FALSE regarding ketone bodies? a) Ketone bodies can be used as a carbon source for fatty acid synthesis. b) Excess acetone production durin
Rachel teaches in the second grade and suspects that two students in her class have behavioral problems. Although she works fervently to keep the class running
The roots of the function f(x) = x2 – 2x – 3 are shown. What is the missing number? x = –1 and x =__
In the long run, fiscal policy influences a. saving, investment, and growth; in the short run, fiscal policy primarily influences the aggregate demand for goods
Lunchco Inc. produces picnic tables in a two-step process. Pretreated wood is cut in the Cutting Department and then the lumber is assembled into tables in the
An elderly gentleman, whose wife is his legally authorized representative (LAR) since his strokes several years ago, was recently diagnosed with lung cancer. He
A lighthouse might be considered a private good if A. the owner of the lighthouse is able to exclude beneficiaries from receiving the benefits of the lighthouse
Consider a large cubic block of ice floating in seawater. The specific gravities of ice and seawater are 0.92 and 1.025, respectively. If a 25cm-high portion of