Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

There are 50 campers at day camp and 10 counselors. Write the ratio of capers to counselors as a fraction
Please help I need a 100
What was the purpose of the the house of burgesses
35 POINTS!!! What best describes how the setting of Fugard’s "Master Harold"…and the Boys contributes to its central theme? A. Sam can act as a father figure to
In 1887, congress passed wich of the following pieces of legislation to regualte railroads?
Wheen 56j of heat are added to 11g of liquid, its temperature rises from 10.4 degrees celsius to 12 degrees celsius. What is the heat capacity of the liquid
Why is the consumption of dietary supplements considered risky? A. Because they are not officially tested by the government for effectiveness b. Because manuf
i need to remember how to solve this problem
Is -4 a solution to the equation 5+(-8)n=29
My First Day on the Job I was in full-on panic mode. Here I was on my first day as an inexperienced reporter having to cover an important story with little guid