Smilyashley05
Smilyashley05
02-05-2017
Mathematics
contestada
Help hurry I only have 2 minutes
Respuesta :
Аноним
Аноним
02-05-2017
yes
+ Purchase Price = $42
- Discount (42 x 30)/100 = $12.60
= Final Price 42 - 12.60 = $29.40
Then you times by 0.05 to 29.40
Answer Link
jasmine12pretty
jasmine12pretty
02-05-2017
first do 42$ times .30 which is 12.6 . then subtract 42-12.6 which is 29.3 . then do 29.3 * .05 which is 1.465 then add 29.3 and 1.465 which gives you 30.8 (when rounded). so he did have enough money because he has more than 30.8 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
estimate the sum of 1,537 times 242 then find out the sum
Which of the following topics is too broad for a 10-minute speech? how to shoot a free throw the best college basketball team this year my favorite basketball p
which is the better buy 1 liter of soda for $1 or 1 gallon of soda for $4
Brinn's rectangular kitchen has an area of 81 square feet. The kitchen is 9 times as many square feet as Brinn's pantry. If the rectangular pantry is 3 feet wid
Which of the following topics is too broad for a 10-minute speech? how to shoot a free throw the best college basketball team this year my favorite basketball p
8 (40+7) = ( 8. ) + (8 7
en la oracion El pinguino grande cuids a su polluelo cual es el sujeto el adjetivo y el sustantivo
can someone help me in this I'm not to sure
round each decimal to the nearest whole number. 12.1
This number is 0.02 more than 5 and 5 tenths