T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

i got no question lol
What is the product of the following: 2x + 3 and 4x² – 5x + 6​
Plssss helppppppl:((((
The brutal hits that football players sustain on the field can cause severe, debilitating health issues. Trumatic brain injuries caused by concussions can lead
how do you say “Your day seems busy. Make sure you take breaks!”
im famous and popular im red and always get a picture people love me what am i
someone have rm50. spend 50 and have rm1 balance​
Plants and animals both use the process of _____ to release stored energy.
What does Brian's dad lie about during the interview? the hate u give
Fill in the missing value for the coordinate pair that lies on the graph of the function y = 2^x (5,___)