cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Was the Treaty of Versailles a just and fair peace treaty or an unjust and unfair one, and why?
what's the greatest common factor of 45x^5 and 60x^3​
A fruit bowl contains 10 pieces of fruit and 2 5 are apples. How many apples are in the fruit bowl?
Please I need help with these 3 questions!
4. Requesting funds for working capital suggests that the business is not a solid investment. (1 point) truefalse5. If a product is still in development, the bu
Find the slope of the line passing through the points (7,-8) and (1,2). No decimals please.
A bowling alley and a skating rink both offer birthday party rentals. The bowling alley costs $5 per person plus a $15 room rental fee. The skating rink costs $
Structure of bronchi definition
The height of a right cylinder is r , where r is the radius. Write a function f in simplest form that represents the ratio of the volume to the surface area.
The inverse of the logarithmic function f(x) = logo.5x is f '(x) = 0.5%. What values of a, b, and c complete the table for the inverse function?