Seudónimo Seudónimo
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

Plz help question below

Plz help question below class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-03-2017
the answer you are looking for is $70
hope that helps!!!
Answer Link
iuytrewq
iuytrewq iuytrewq
  • 02-03-2017
The answer is 70 because u can do 3*5
$3 after 5 days = $15
$85 - $15 = $70
Answer Link

Otras preguntas

Why did artisans organize medieval craft guilds
Apples cost $0.95 per pound and bananas cost $1.10 per pound. Brian bought a total of 10 pounds of apples and bananas for $9.95. Write a system to represent th
18 is 5% of what number
what is the Independance date of Sri Lanka?
The total cost of football tickets varies directly with the number of tickets purchased. Four tickets cost $32. How many tickets can you buy for $56?
write an addition story problem. Have a classmate solve your problem.
PLZ PLZ PLZ HELP!!Which of the following factors led Greek communities to build both an army and a navy? (4 points) their location on a peninsula their access
fran has 7 sheets of paper for coloring projects if she only uses one third of a sheet of paper per drawing how many drawings can she make?
Which of the following best describes how the maya civilization was governed? A. a single King had complete control over the Mayan government. B. a council of e
how many # of pi do you know