mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

The part of the us government that carries out laws is the
what region do scientists think may have once been a large sea
What is 6,007,200 and 32,005,008 in expanded form?
how many inches tall is a 7 foot basketball player
how many degrees in a half rotation
how many degrees in a half rotation
Nia has number cards 2,3,8,9, and 5 . What are the different way bus can arrange the cards to show only even numbers with 2 in the ten-thousand place?
0.08 is 10 times as great as
Approximately how long ago did the Neolithic Revolution begin?
what does it mean for two planes to intersect each other?