sesofficalx
sesofficalx sesofficalx
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

The school store sells 24 pens for $4.80 Which is NOT a unit rate to describe this sale?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
120 pens for $24 is not a unit rate to describe this sale.
Answer Link

Otras preguntas

Which factor encouraged more immigrants to settle in northern states than in southern states? Southern states had smaller industrial sectors Northern states had
0.6 + 15 b + 4 = 25.6.
Jay bought 6 tubs of kutsinta at P70 per tub plus a delivery charge of P30. How much will she pay for her order?
ANSWER PLISSSSSSS *WILL GIVE BRAINLIEST*
what does p equal?pls help me.
Laura goes to a Mexican restaurant for lunch. She is planning to order either a chicken or beef dish. If there are 8 choices for chicken and 12 choices for beef
Helpp me please im lost
Which of the following topics do both texts address? A. the parts of the cell and their functions B. the role of carbohydrates in the cell C. the importan
The height of a triangle is 6 cm and area of the triangle is 24 cm^2. What is the length of the base of the triangle
The pet store had food priced at $10 and now is priced at $18. What is the percent markup?​