kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

anonymousquestions anonymousquestions
  • 01-02-2017
you bought 3 candy bars
Answer Link

Otras preguntas

To protect their employees from caught-in and -between hazards, what must employers do?
What are some strategies for incorporating ethos, logos, and pathos into an essay?
Help i will mark you brainliest!
what is | 2d - 4| = 6
POST KNOWLEDGE ASSESSMENT Question 9 Documentation of parental permission for field trips must be maintained for a minimum amount of time from the date of the p
What was the name of the Incan rulers empire?
A crane lifts a concrete block, whose weight is 60,000N to a height of 20m in 30s. What useful power is achieved by the crane? A.100 W B.4000 W C.40,000 W D.90,
The standard rate per unit that a company expects to pay for variable overhead equals the ______. Multiple choice question. variable portion of the predetermine
just 1 more help and I will stop asking ​
43! A) NOCHANGE B) 1991, C) 1991; D) 1991-