jayceebey04 jayceebey04
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

(b) Ashley bought 21 pounds of flour for $9 br />
How many pounds of flour did she get per dollar?

pounds per dollar

Respuesta :

ma44857
ma44857 ma44857
  • 04-03-2022

Answer:

She got 2.3 pound per dollar

Step-by-step explanation:

Because 21/9 is 2.3

Answer Link

Otras preguntas

What is the surface area of the rectangular net prism?
a 15 foot ladder leans against a wall so that the base of the ladder is 6 feet from the base of the building. what angle does the ladder make with the ground
Tickets for the homecoming dance cost $ 6 in advance and $ 10 at the door. The homecoming committee sells tickets in advance and tickets at the door. The commit
please help it is for liliuokalani i cant find the map ​
When serving hot food it should never reach a temperature below blank
need help asap 3-10 please help me understand and explain how you get the answers
Xenia is ordering a cake for her friend’s wedding. She knows that there will be 110 guests at the wedding, and she is trying to decide how large a cake to order
Explain why it is hard to classify organisms in Kingdom Protista? What are the defining characteristics of the kingdom?
if all the lysomes within a cell suddely ruptured what could occur?​
Discuss vertical and horizontal integration in the context of the film industry?