mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which types of light cause damage to genetic material?
Completan los párrafos usando una forma de ser o estar.
The concepts of resistance and resilience shown in the graph can be applied to other situations too. Thanks to scientific advances and technology, we now have m
can anyone help me and show work for this Find the length of the third side. If necessary, write in simplest radical form.
In triangle ABC, the measure of angle ABC is 42 degrees and the measure of angle BAC is 64. What is the measure of angle BCA? Write an expression to find the me
What does the rule of 72 tell us? What is the formula used? Amy heard Dave Ramsey say that she could expect an average of 12% returns when she invests in mutual
pls help on area of circle​
The Western Bloc was made up of:
In what direction does heat always flow? A. From cool to warm B. From warm to cool C. To warm from cool D. To hot from cold
Add the two expressions. 3x + 7 and 9x−2