marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

Secondary seismic waves (s waves) ______. are the slowest seismic waves travel through solids, liquids, and gases
beth walked to the school in 80 seconds from a position 100 m west of the school. what was her velocity?
Find the inverse of f(x)=1/(x-3)
Which part of a compressional wave has the lowest density?
Leo has 100 coins in his piggy bank. All coins are either nickels, or dimes, or quarters. There are as many nickels as dimes and quarters together. How much mon
pls help soon:) James threw a flying disc from a height of 4 feet above the ground. The disc travels a horizontal distance of 30 feet before falling to the grou
Most low Pacific Islands are rings of islands called _____. A. plates B. lagoons C. coral D.atolls
How did OPEC respond to U.S. support of the Israeli military against Arab forces during the October War? A. by sending aid and weapons to Israeli forces B. by t
Explain the basis for the consultant's power in a consulting situation
7,24,25. 7 , 23,24 7, 25,26 Which of the following will form a right triangle