josuegironcid josuegironcid
  • 04-03-2022
  • English
contestada

Arenasa bought 5 large box lunches for $47.25. Which equation can be used to find the cost, L, of a large box lunch? *

Respuesta :

m4llri
m4llri m4llri
  • 04-03-2022
L = total cost / # of large pizza boxes
Answer Link

Otras preguntas

How much of a improvement is this?? I just did a glowup The first pic is from July And the second one is from December this year
Find the area of the circle. L2FwcGhvc3RpbmdfcHJvZC9ibG9icy9BRW5CMlVvWTNqOGJuTHdmTnhrVW1kRWx6R2lmOFAtRXRSM21JYmlqbDNRbG94LXJJSzRkRWZoZ0dHZUFHd2IwakFYRFgybm5OSXJ
1. A professional basketball used for league play has a diameter of 25 cm. Which of the following is closest to the volume of the basketball in cubic centimeter
An identifier that allows multiple elements in an HTML document to be styled in the same way
pls answer with a passion and a goal of smartness
Qué tiempo duro la primera entrevista por televisión?
Create a public service advertisement video about a topic of social relevance. Make a compelling visual presentation with facts and details to support the issue
What caused the Seventh Man to view K differently after all those years of hallucinations and nightmares?
The active effort needed to master, reduce, or tolerate the demands created by stress is known as __________. A. pessimism B. conscientiousness C. optimism D. c
You have five and a half sticks of butter you need me back to the you can bake it takes 3/4 of a stick to make a batch how many batches can you bake