kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

Solve:[tex] \frac{6x + 1}{3} + 1 = \frac{x - 3}{6} [/tex]→ Don't plagiarism→ Perfect answer needed. ​
What is 3/7 as a decimal rounded to 3 decimal places?
Describe some of the duties and responsibilities of a citizen
What property of water describes the molecule as acting like a tiny magnet?
For which holiday is the most candy purchased in the united states?.
The two-story brick house at the corner has beautiful rose bushes. what is the prepositional phrase
What are some geography similarities in india and usa
Cyanide and water react in a proton transfer reaction to form hydrogen cyanide and hydroxide
The person who built it sold it. The person who bought it never used it. The person who used it never saw it. What is it? <33
What is furtively in Compound Sentences?