kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

If anyone can answer any of these, that would be great! 6. Jose wants to see how long he can swim underwater. He stands at the corner of the pool and dives in.
Which of the following sentences needs the personal A in the blank?
If he diameter of a circle with a circumference of 12.6 mm is divided by 2, what is the circumference of the new circle?
A researcher wants to develop a product for families who have small children. He needs to determine if there is a nationwide interest in a toy that will help ch
Individuals with hiv sometimes contract secondary infections that are rare in the rest of the population. this is because people with hiv a. are unable to figh
which of these men is best known for leading the movement to end apartheid in South Africa
I am going to pick out a car today. I hope the one I want is available in green. Which sentence joins the clauses above correctly without changing their meanin
The sum of 6 consecutive integers is 387. what is the sixth number in this sequence?
What is two times two
Explain how Gravity and Inertia work together to keep planets in orbit: