briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

never mind I figured it out
Please help meeeeeeee:(
Which statement about natural selection is not true? A Genetic variations in a population arise randomly B. Genetic variations in a population are caused direct
True or false? If false please tell me the right one or answer if it is true you can just put true or t
In which compound does the first element have an ion charge of 1+? 1.) CoCl2 2.) ClF3 3.) ZnO 4.) Au2S
ramon has 8.35 kg of sugar he wants to put sugar in a container that holds 2.5 kg how many containers does he need
what is 70.514.626 written out in spanish?
Give an example of a dependent event.
what forms the song of maracatu​
Tony calculates that he spends 15% of a school day in his science class. If he spends 75 minutes in science class, how many minutes does Tony spend in school pe