nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

What are the prime factors of 700?
Water intoxication occurs when
why is a resolution important to a short story
Read the sentence. overly large classes cause a problem because there are too many students in the classes. does the sentence present a sound or unsound argumen
Find the sum and product of the roots. 2x^2 + 6x - 8 = 0
n Act V, scene i of Romeo and Juliet, what role does Balthasar play in the catastrophe? He tells Romeo that Juliet is dead. He convinces Romeo to visit Juliet’
What is the length of a hypotenuse when the legs are 5 and 12
Andrew charges $18 dollars ofr each lawn he mows. Suppose he mows 17 lawns per month. How much money will Andrew make per month?
Read the passage from "The Quinceanera.” The next thing I knew, the alarm on my phone rang, startling me out of a daze. It was 12:30, time for me to leave! In a
You set your entertainment budget to $100 per month. Eating out costs $35, movies cost $15, and concerts cost $60. Can you eat out, go to a movie, and go to a c