Elvisidioha Elvisidioha
  • 03-01-2022
  • Mathematics
contestada

P
A pencil costs $10.00 while a dozen cost $100.00 how much would peter save if she
buys ninety-six pencils at dozen Price

Respuesta :

lc19668
lc19668 lc19668
  • 03-01-2022

Answer:

...

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Juan Ramirez sells suits in a major department store on weekends. he earns a commission of 5 percent on the first ten suits, and if he sells more than ten, he e
which channel is the most popular one for the evening news A. WANR B. WWCN C. WCLM D. WKOD
what is 20/7 as a mixed number what is 9/4 as a mixed number what is 22/5 as a mixed number what is4/3 as a mixed number
15 is 70% of what number
why did many aristocrats support legalism
what is 140/216 in simplest forms
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
which Enlightment thinker wrote that people in society are bound to one another by an implicit ' social contract,,
by what length is is 0.5 m less than 10.05
1.How would you describe a person that wants to help his family ? 2. How would you describe a person that is hopeful?