wasifa12 wasifa12
  • 03-01-2022
  • Mathematics
contestada

help me pls its due today i need help mann asap TOO!

help me pls its due today i need help mann asap TOO class=

Respuesta :

dt33183 dt33183
  • 03-01-2022

Answer:

The answer is A.

Step-by-step explanation:

Store 1: 3 lbs for $10.5 ($3.5/lb)

Store 2: 2.5 lbs for $8.90 ($3.56/lb)

The answer is A. The sliced turkey at Store #1 is cheaper by $0.06 per pound

Answer Link

Otras preguntas

A parking garage bases its prices on the number of hours that a vehicle parks in the garage.The first two hours cost $2 per hour, between two hours and six hour
PLSS HELP MEEE!! It'll be very appreciated
The study of the communicative function of touch is known as A) haptics. B) paralinguistics. C) chronemics.
Josh rented a truck for one day there was a base fee fee of $12 and there was additional charge of 8 cents for each mile driven the total cost (c) for driving
Five times a number decreased by 2 is 4, find the number.
PLSS HELP MEEE!! It'll be very appreciated
A population of 50 foxes in a wildlife preserve doubles in size every 14 years. The function y = 50.2*, where x is the number of 14-year periods, models the pop
PLSS HELP MEEE!! It'll be very appreciated
Crates of masses 1 kg , 4 kg , and 6 kg are placed in a line on a frictionless table. They remain in contact as they are pushed by a 60 N force applied to the 1
Help me with ixl please