jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

what are three characteristics of the alveoli promote gas exchange?
PLEASE HELP I GIVE THANKS
What part of the body must Cupid's arrows hit to be effective?
Beowulf slays grendel to?
does lincoln believe that how you make a living is a fixed or permanent condition?
Material in the cell nucleus made up of DNA and various kinds of protein is called_______?
Cells that are not dividing remain in the...?
John tossed two number cubes several times and added the numbers each time. Total=2, tall You=1, number of times?
-2.2 + 0.3z= 3 -0.5z -0.8z what does z equal
PLEASE HELP I GIVE THANKS