jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

what is the absolute value of |6|
The skill of periodization allows historians to: divide history into periods and eras with common features. .put historical events in chronological order. expla
What happens when the smog lifts in Los Angles, California , (Please help me or just leave the answers in the Comments )
The author who described the problems to industrialize England was
Help please I will give Brainliest !!!!1
I need to fill in the blank! Help please!
Describe the spread of Islam across North Africa.
Yes or no?? And how would I graph this
Which provide evidence for the general theory of relativity? Check all that apply gravitational lensing the constancy of the speed of light the curvature of spa
How was mesoamerica atypical of the trends seen elsewhere during the Neolithic? Answer ASAP