leamsysaavedra1977
leamsysaavedra1977 leamsysaavedra1977
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

pls help if u solve this i mark brainlinest ​

pls help if u solve this i mark brainlinest class=

Respuesta :

dipatorv dipatorv
  • 02-12-2021

it ez

$2.99 per gallon

Answer Link

Otras preguntas

Four hundred grams of grass seed are used for every 100 m2. Find the amount of seed needed, in kilograms, to cover 3000 m2?
Betsy is making a flag. She must choose 3 colors from red, blue, yellow and white. How many choices does she have?
What is the answer to 17=5k-2
is the sun considered a star?
A 32 oz bottle of fruit juice costs $6.72. What is the cost of the juice per ounce? $
8√8 can be written in the form 8∧k , Find the value of k??? 8√8 can also be expressed in the form m√ 2 where m is a positive integer , Find the value of m? rat
Which presidential candidate ran on an anti-imperialist platform? a. William Jennings Bryan b. William Howard Taft c. William McKinley d. Theodore Roosevelt
In 2011, a movement known as Occupy Wall Street began in New York City. The protestors asserted that large corporations had too much influence on government. Th
justify why a/b x b/c x c/d x d/ e is equal to a/e when b,c,d, and e are not zero?
A rectangular box has a square base. The combined length of a side of the square base, and the height is 20 in. Let x be the length of a side of the base of the