catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Need these done ASAP !!
How did religious groups respond to the challenges of industrialization? They taught women new skills. They found women and children jobs. They built new church
In the diagram, the distance between the microphones is 6 feet. This is 3 times the distance d from each microphone to the sound source. Write an equation that
How can x^2=x^2+2x+9 be set up as a system of equations
What was the effect of Plessy v. Ferguson?
Dave is three times as old as his sister. In seven years the sum of their ages will be 38. How old are they now?
SCORE mentors are not as capable as paid consultants when planning your new business. True False
What did Paul tell the Galatians about the way to obtain salvation and righteousness?
Given the equation y= -4x + 7 what is the slope and y intercept of the equation
When patients complain of fatigue they are usually referring to a lack of energy or motivation.which conditions listed in the table have fatigue as a symptom