We9ssierazygi We9ssierazygi
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

A florist sells 3 dozen bunches of flowers for $78. whites the cost per flower?

Respuesta :

thimegan thimegan
  • 04-01-2017
3x12= 36 flowers for $78

78/36 = $2.16 per flower
Answer Link

Otras preguntas

22/100 in simplest form?
g5-h3 if g=2 and h=7 solve expression
what is 6/7 - 2/5 please help
Central Subs made 27 sandwiches using 12 pounds of turkey. How much turkey was used per sandwich?HELP ME!
On a map, 1 inch represents 1,000 miles. If the area of a country is actually 16 million square miles, what is the area of the country’s representation on the
How many Jews did Adolf Hitler killed
what the rational numbers equivalent to 6/9
A rectangular park is 150 yards on one side and 125 yards on the other. if Debbie walks around the park two times, how far does she walk
what is the perimeter of a triangle with vertices of (5,1) (-3,3) (-7,-3)
why does salt separated from a salt water solution look different than the salt that dissolved in the water