mustafanebi348
mustafanebi348 mustafanebi348
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

pls help and stop deleting my things thanks

pls help and stop deleting my things thanks class=

Respuesta :

0090086
0090086 0090086
  • 03-11-2021

Answer:

heather bought 37 yards of ribbon

Step-by-step explanation:

25-22.04=2.96

2.96/0.08=296/8

296/8=37

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-11-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

$25 - $22.04 = $2.96

$2.96 / 8 cents = (Not sure how American currency works, so you'll have to do the calculation yourself, my apologies)

The answer to that is your answer

Answer Link

Otras preguntas

1. The amount of calories burned throughout the day (1 Point) Energy Expenditure Non-Exercise Activity Thermogenesis O daily burn
Unscramble these words from the poem: obtdude – ___________________________ onmrgin – ___________________________ rhpepas – ___________________________ mcali –
Ok, I woke up this morning to hear bubbling inside on my ear. It's on and my mom said it might be an ear infection. Is it a ear infection?
Which expression is equivalent to 2 x 2 x 2?
share $150 among John, mary and Sarah so that each of the two girls receives twice as much as John​
HELP PLS 6TH GRADE MATH
According to Euclidean geometry, a plane contains at least
I need the answer ASAP no rocky
What was the effect of the Hebrews’ return to Canaan on the Canaanites? The Canaanites tried to coexist in Canaan with the Hebrews. The Canaanites allied with t
Why would the US begin looking for new foreign markets?