marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What would be the transformation?<3
Match each vocabulary word with the correct definition. 1. differs in number of neutrons isotope 2. number of protons fusion 3. number of protons and neutr
which one of the following choices is an effective way to prevent low back pain
¿cómo describe abreu la idea de una orquesta y sus características
Which of the following is the best reason that scientific models are used? (1 point) A They prove scientific theories. B They help visualize things that are
How does walker reveal Dee’s character by describing her clothing?
PLEX HALP I NEEDA KNOW DA MEANING OF LIFE
Explain the composition of the word conjunction.
Officials in Kenya passed a law that bans plastic bags. Officials say the bags harm the environment. However, some people say the law could harm companies and w
How much was john Rolfe's tobacco crop worth?