lmartinez2028 lmartinez2028
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Alonzo buys a roast that weighs 2.5 pounds and costs 4.36 a pound. Find the amount he pays. No funny s***

Respuesta :

trabby262704
trabby262704 trabby262704
  • 02-11-2021

Answer:

$10.90

Step-by-step explanation:

2.5 * 4.36

Answer Link

Otras preguntas

What is the name of the national anthem?
What is one thing Benjamin Franklin is famous for?
One beneficial use of radioisotopes is (1) detection of disease (2) neutralization of an acid spill (3) decreasing the dissolved O2(g) level in seawater (4) inc
Under our Constitution, some powers belong to the states. What is one power of the states?
the product of two integers is 50. one integer is twice the other. find the integers.
What is the supreme law of the land?
The price of play equipment for the school has just been reduced by 25%. The new , reduced price of the play equipment is 1500. What is the original price befor
Why do some states have more Representatives than other states?
the sum of two integers is -1. the product of the integers is -72 find the integers.
One beneficial use of radioisotopes is (1) detection of disease (2) neutralization of an acid spill (3) decreasing the dissolved O2(g) level in seawater (4) inc