bkloves61 bkloves61
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

8 pencils for$2.24 i need help with my math can some one help me with it

Respuesta :

lipor
lipor lipor
  • 02-11-2021

Answer:

8 x 2.24 = 17.92

Pls mark me brainliest

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 02-11-2021

Are you trying to find the price of 1 pencils?

If Yes The Answer is below.

Answer:

0.28

Step-by-step explanation:

To find the price of 1 pencils.

Divide 2.24 by 8 which gives you 0.28

Therefore the price of 1 pencils is 0.28

Answer Link

Otras preguntas

the process by which eggs are made is called​
Identify the compound sentence from the choices below: “After climbing a great hill, one only finds that there are many more hills to climb.” (Nelson Mandela) “
you have a coin with a volume of 10cm3 and a mass of 23g. What is the density of the coin​
HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I
Given the x-intercepts (-3, 0) and (5,0) find the equation for the parabola.
How do scientists use GPS?
Why did the Cold War never develop into a direct military conflict between the United States and the Soviet Union?
Limestone has a density of 2.72 g/cm3. What is the mass of 8.92 cm3 of limestone?
Which condition would prove △JKL ~ △XYZ
PLEASE HELP ME RIGHT AWAY!!!!!!