28josephi
28josephi 28josephi
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

help!!! what is the answer to this question?

help what is the answer to this question class=

Respuesta :

anthonyraycarrillo84 anthonyraycarrillo84
  • 02-11-2021

Answer:

I think 4 1/2 minutes.

Step-by-step explanation:

Answer Link
rjsongs85 rjsongs85
  • 02-11-2021

Answer:

It would take Erica 4.5 minutes to run home from school.

Step-by-step explanation:

(3/4) / (1/6) = 3/4 (6/1) = 18/4 = 4.5

Answer Link

Otras preguntas

Which sentences are examples of active learning? logan studies for a minimum of two hours every day before dinner, using flashcards. karen reads her textbooks a
nonfiction writing depends heavily upon the writer's imagination to develop a formal style. true false
0.72÷−0.9= solve problem
Calculate net force and find direction of motion
which civilization is indicated by the number 3
how are evaporation and condensation the same? how are they different?
how can you solve equation with squares and cube
The cast of a play had a party. There were 20 cookies and 40 carrot sticks as a refreshment. Each cast member ate the same number of cookies and carrot sticks.
another company offers a rate of $0.05 per minute. how would you find the unit rate per hour?
a spider has 8 legs. an ant has 6 legs.there are a group of spiders and a group of ants.the groups have equal numbers of legs. what is the least number of spide