jjiopppotdd2845 jjiopppotdd2845
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Clyde bought a steak that weighs 1.4 pounds. The price is $4.50 per pound. How much does the steak cost?I'm taking a quiz so please give me the answer

Respuesta :

maleeshaw
maleeshaw maleeshaw
  • 02-11-2021
Equation- 1.4 times 4.50
Answer is $6.03
Answer Link

Otras preguntas

MATH HELP ASAP PLEASE
Annabelle picked 65 apples at a local orchard.40% of the apples were green apples.how many green apples did annabelle pick?
What's the square root of 1375?
true or false ''Tissues are made up of organs.''
Who is Governer of FL?
how were different United States regions linked economically?
8 less than the product of 5 week
Comprehend how development of life-long positive nutrition and wellness behaviors occur.
what is the value of the dependent variable if the value is 0? f(x)=-13x2+5x-2x+8
Each day Steven walked 1/12 mile more than than the previous day. The first day he walked 1/12, the second he walked 2/12 mile, the third day he walked 3/12 mil