jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

A ferry approaches shore, moving north with a speed of 6.2 m/s relative to the dock. A person on the ferry walks from one side of the ferry to the other, moving
Does the parabola with equation x2– x + 6 = 0 have real or imaginary roots?
What is the value of x?
Add. 3/10+(−7/20) Enter your answer
How much chocolate will each person get if 3 people share 1/2 lb of chocolate equally?
What is the answer step by step
What is the best approximation of the root of 51? A. 5.9 B. 5.3 C. 9.2 D. 7.1
I need halpp can ya'll folks help ma plez.What is 2.5x=15 thank you
Allen score in the video game was changed by -75 points because he miss some targets he got -15 points for each miss target how many targets did he miss
Missing numbrr of unit rate for 32/8= ?/1 and 21/7= ?/1