lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

A chemical reaction has Hf,reactants = –1,023 kJ and Hf,products = –935.3 kJ. Which graph can be used to represent this reaction pathway?
What is the weight of the 2 liter jug?
"twenty of the 100 digital video recorders​ (dvrs) in an inventory are known to be defective. what is the probability you randomly select an item that is not​ d
Imprisonment for a first DUI conviction is not more than ___
Metalloids are elements that a. do not form compounds. b. can conduct heat and electricity under certain conditions. c. have large atomic masses but small atomi
This is the final step in the healthy decision making process. A. list all your options B. identify the situation C. evaluate the decision D. think about
Which reason justifies step 2 in the proof
A cell that has neither a net gain of water nor net loss of water when it is immersed in a solution must be
Which is the definition of the word borne as it is used in the excerpt below? A. a circular sofa B. to hold or remain firm under C. to support D. to give bir
What was the military industrial complex, and why did eisenhower express concerns about it?