frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
Which was an achievement of the byzantine empire? a. conquering persia b. promoting paganism c. regaining Palestine from the Muslims d. preserving Greek and Rom
How did the Industrial Revolution affect the development of social classes in Great Britain? a. It led to the decline and eventual fall of the middle class. b.
What is true of an Arrhenius acid? a. An Arrhenius acid donates OH- ions. b. An Arrhenius acid donates H+ ions. c. An Arrhenius acid accepts H+ ions. d. An Arrh
weight management is one benefit of participating in sports. which sentence is true regarding weight management?
Choose the verb that correctly completes the sentence. Andy and Sara __________ nearly every night. dream dreams dream’s dreams’
Volts is the measure of which of the following a. circuits b. electrical potential c. watts d. resistance
Global imperialism was increased by the involvement of independent bankers and businessmen in the industrialized nations. These businessmen wanted to profit fro
A __________ is an organization of political-party workers, with the main goal of electing party members to public office. a. political boss b. political machin
These are four points from a presentation on the Great Depression: a. effects of the Great Depression: unemployment and poverty b. causes, including the Wall St
Which is produced immediately after a plant sperm cell fertilizes an egg cell? a. a zygote b. plant nutrients c. sweet nectar d. a spore