theregojaylen theregojaylen
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

15b.) If the paint costs $6,50 a gallon and each gallon
covers 128 ft of wall, how much will it cost to paint the
room?

Respuesta :

alejandrapb alejandrapb
  • 01-09-2021
I can’t answer because I don’t know the total area of the walls, if I have that I can help you
Answer Link

Otras preguntas

what is the overall tone of caucus julius caesar, the first roman that came into britain
-1/9+-5/9= Simplest form 24 points
Add using a number line 5/6 plus - 1 1/6
How much data is needed to have a representative sample of the population? 10 to 20 items. At least 100 items. All of the population. It depends on the size o
Give an example of a scientific hypothesis. Explain how you would test it, and how it could be falsified (proved untrue).
2-(2x+2)=2(x+3)+xplz help this is due tomorrow and I don't understand
in Texas, a city that is far inland is typically cooler and drier than a city near the Gulf of Mexico?
Ella has 50 stacks of ten pennies in each stack. Describe how to find how many pennies Ella has in all.
Which of the following would label the boxes correctly? Question 1 options: 1) endothermic; 2) exothermic 1) products; 2) reactants 1) reactants; 2) products 1)
which one is the better deal: 8 ounces of shampoo for $0.89 or 12 ounces for $1.47?