batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

The pH of a solution is 2.0. Which statement is correct?
In which concentration of sulfuric acid solution would the reaction occur the fastest?
what Mathematical formula is used to calculate force?​
Every morning for breakfast, mika drinks 20 cl of orange juice. how many millimeters of orange juice does she drink each day?
Multiple Choice | Apex | Pre-Cal what is the maximum number of possible solutions for the system shown below? 3x^2+y^2=64 x^2+y=10 A. 1 B. 2 C. 3 D. 4
what is the measure of
A night lamp uses a 30 W bulb. If it is left on continuously for 8 hours, how much energy will it use?_____ kWhThe answer was 0.24!
the advantages and disadvantages of mass media,the points are enuf pls help thx
thanks for not answering, I got it wrongGiven the domain {-1, 1, 4}, what is the range for the relation 12x + 6y = 12?A. {4,0,-6}B. {0,4,10}C. {-4,0,6}D. {0,3,6
Explain how geographic isolation can cause adaptations.