abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Solve the system of equations below. x - y = 5 2x - 3y = 4 (5,0) (7,2) (9,4) (11,6)
2. What fractional part of the quadrilateral is not shaded? ​
Help plzzzz I need help ASAP thank you
The change from hunting and gathering to settled agricultural societies in Europe occurred first in which of these environments? A. Mountains B. River valleys C
1. Two angles form a linear pair. The measure of the larger angle is four times the measure of the smaller angle. What is the larger angle's measure?
which language uses Latin prefixes and suffixes in many of its words? (pg. 21)
what was roosevelt persuading his listeners to do
You mix soda water, fruit punch concentrate, and ginger ale in the ratio of 1 : 2 : 5 to make fruit punch. How many pints of each ingredient should you use to
Why are the fertilizers used by farmers bad for the environment?
You went to Disney World by car. The trip there took 6 hours. On the way home, people were evacuating for a possible hurricane so your speed decreased by 20 m/h