Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

Bennie swims 6 laps in 4 1/2 minutes what is the rate in minutes per laps
Mark each statement if it describes a characteristic or use of a Romanesque church. a. was a school, art gallery, and work project b. had huge columns and round
janeen is concerned because the computer system did not upload the entries made the previous day.
What is the value of x? º A triangle with base on an extended line. Two angle measures are given. Top interior angle is twenty-eight degrees. Lower left exterio
how much of the worlds water is saltwater?
When I (enter) the chalet all my friends (talk) about my mysterious loss: a) enter,were talking b) was entering,talk c) entered,talked d) entered,were talking
What is parliamentary democracy in your own words?? I don't accept answers from other websites.
who was the first person to talk spanish in spain and the united states
Which of the following statements is true? a. From the 1920s to 1940s, the radio was growing quickly as a source of political news. b. From the 1920s to 1940s,
Which sentence is correctly punctuated? a. She scribbled a quick reminder: "Tues., Jan. 1, is Bob's birthday." b. She scribbled a quick reminder: "Tues., Jan. 1