honeybearashe honeybearashe
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

HELP PLEASE !!!!!!!!

HELP PLEASE class=

Respuesta :

896645
896645 896645
  • 04-06-2021

Answer:

1. spends $80

2. Each garlic bread costs the same

3. Orders a pizza for 25.50 and two garlic breads

Step-by-step explanation:

Answer Link
Heartland04 Heartland04
  • 04-06-2021
1) 80$
2) same
3) 1 pizza and 2 garlic breads for 25.5$
Answer Link

Otras preguntas

If the environment changes what must a species due to survive? A. adapt B. remain the same C. species cannot survive a change D. change the environment back
Se trata del núcleo de rasgos básicos que distinguen a una cultura frente a otras y que permite identificarlas: A) IDENTIDAD COLECTIVA B) MULTICULTURALIDAD C) I
what is a equivalent expression in expanded form for 8(-x+1/4)
Melinda drew a model to determine how many fourths are in 3 wholes. Three circles are shown. Each circle is divided into 4 fourths. Which of the following divis
Which numbers are 0.6 units away from 1.3 on a number line
Help me asap!!! 3(m+7) = 6 (m+2)
6) The components of the U.S. M1 money supply are demand deposits and other checkable deposits plus A) currency. B) currency plus savings deposits. C) currency
A food handler took out a hotel pan of tuna salad to make a dozen tuna sandwiches. What error was made
Simplify the expression: 2x3x8+4f=1
Solve 4(x + 2) = 20 PLEASE GIVE A STEP BY STEP ANSWER NOF HOW YOU GOT IT WILL MARK BRAINLEST