jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

How many moles are in a bag of CaCl₂ that weighs 18.14kg
What other red item or element might be connected to the red light in the west?
a woman at a point a on the shore of a circular lake with radius 1.2 mi wants to arrive at the point B diametrically opposite A on the other side of the lake in
Compare the ratios using the models. 7 to 16 6:8 Which statements are true? Check all that apply. The model for the ratio 7 to 16 should show 7 cells shaded. Th
The government organization that gives dietary guidelines is the _____. usda fbi dea fda
Find how many numbers between 23^2 and 25^2. ​
correct function combinations to x2-7x-18
The adjusted trial balance columns of the worksheet for Whispering Winds Company are as follows.
express the set x < 1 using interval notation
Divyana is a teacher.she _ Nepali.( taught/ teaches)​